Materiał:
- Sklejka 3000 x 1500 x 18, klasa II -- 6 arkuszy
- Sklejka 3000 x 1500 x 6, klasa II -- 7 arkuszy
- Sklejka 2500 x 1250 x 18, klasa II -- 11 arkuszy
- Sklejka 2500 x 1250 x 6, klasa II -- 2 arkusze
Specyfikacja:
Wszystkie elementy do wycięcia zostały rozmieszczone na arkuszach sklejki. Każdemu arkuszowi odpowiada jeden zbiór w formacie DWG zawierający rysunki elementów oraz ich miejsce na arkuszu sklejki. Ponieważ rysunki są w 2D, informacja o głębokości otworów podana jest niżej. Średnice otworów oraz ich usytuowanie są takie jak pokazano na rysunkach.
Głębokość otworów:
W bokach regałów występują 3 typy otworów:
- Otwory na podpórki półek występują w grupach po 6 (zielona strzałka na rysunku niżej). Otwory te mają średnicę 5 mm i powinny być wywiercone na głębokość 8 mm.
Jedyny wyjątek stanowi przypadek opisany niżej w komentarzu (b) do markera "3".
- Otwory na trzpienie złącz mimośrodowych MINIFIX występują w grupach po 2 (czerwona strzałka). Otwory te również mają średnicę 5 mm i powinny być wywiercone na głębokość 11 mm.
- Otwory na złącza meblowe INCOLL (niebieskie strzałki) mają średnicę 8 mm i powinny być wywiercone na wylot.
Na ogół występują na środkowej osi boków regałów, ale w kilku przypadkach występują przy krawędziach, jak wskazują dwie niebieskie strzałki po prawej stronie.
W przypadku elementu oznakowanego "4" występują nieco z boku od środkowej osi (pionowa niebieska strzałka).
Jedyny wyjątek od powyszych reguł stanowi przypadek opisany niżej w komentarzu do markera "1".
Otwory w półkach, jeżeli występują, są jednego rodzaju. Ulokowane są w rogach takich półek (pomarańczowa strzałka). Przeznaczone są na złączki połączenia mimośrodowego MINIFIX. Mają średnię15 mm i powinny być wywiercone na głębokość 14 mm.
|
Arkusz 3000x1500x18-3 |
Kąty wewnętrzne:
- Wcięcia na listwy podłogowe na dole boków regałów mogą być wycięte frezem 12 mm powodując 6 mm zaokrąglenia w narożnikach. Na rysunkach występują tam ostre kąty, ale faktycznie powinny być zaokrąglenia.
- Kilka półek ma podobne wcięcia. W tych przypadkach istotne jest zachowanie ostrego narożnika. Zgodnie z wcześniejszą sugestią, półki te zostały narysowane w następujący sposób:
Dodatkowe informacje:
Niektóre elementy na rysunkach arkuszy sklejki zostały opatrzone markerami w formie liter lub/i cyfr. Markery sygnalizują komentarze dotyczące wykonania oznakowanych elementów.
Jedynie trzy arkusze zawierają oznakowane elementy. są to:
- 3000x1500x18-3 (por. wyżej)
- 3000x1500x18-4 (por. niżej)
- 3000x1500x6-7 (por. niżej)
|
Arkusze: 3000x1500x18-4 (lewa strona) i 3000x1500x6-7 (prawa strona_
|
Komentarze do oznakowanych elementw:
- Q - Elementy oznaczone tą literą powinny być wycięte, w miarę możności, z fragmentów sklejki zawierających jak najmniej wad po stronie przeciwległej do strony z otworami.
- 1 - Na tak oznakowanym elemencie dwa otwory leżące na osi pionowej zostały zaznaczone
podwójnym kółkiem (na pierwszej ilustracji wyżej, brązowa strzałka wskazuje na jeden z nich). Te otwory
powinny mieć średnicę 5mm (tj. taką jak wewnętrzne kółko) i być wywiercone na wylot. Są to jedyne przypadki otworów o tej średnicy, które mają być przewiercone na wylot.
- 2 -Ten element ma rowek szerokości 7 mm biegnący przez całą długość elementu. Rowek powinien mieć głębokość 7 mm.
- 3 - (a) Prostokątne wycięcie z zaokrąglonymi rogami powinno być na wylot. Przyjęto 6 mm jako promień zaokrąglenia, z założeniem, że do cięcia będzie użyty frez 12 mm.
(b) Dwa otwory bezpośrednio pod wycięciem są otworami na podpórki pod półki. Jest to jedyny przypadek, gdzie takie otwory nie występują w 6-paku. Nie należy ich pomylić z otworami na trzpienie złącz mimośrodowych MINIFIX.
- 4 - Znaczenie tego markera zostało wyjaśnione wyżej - zob. punkt 3. w sekcji "Głębokość otworów".
- 5 - Podobnie jak w przypadku "3", prostokątne wycięcie z zaokrąglonymi rogami powinno być na wylot. Przyjęto 6 mm jako promień zaokrąglenia, z założeniem, że do cięcia będzie użyty frez 12 mm.
No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.